סדנאות
  
סדנאות ODT
  
ביקור בפארקיה
  
מסע משלחות לפולין
  
איך מגיעים
  
צור קשר

יצירת קשר

מסע משלחות לפולין

מסע משלחות לפולין לא רק לילדי תיכון! מסע משלחות לסטודנטים, מבוגרים וקבוצות עובדים, כולל מסעות משפחות. מסע משלחות לפולין כולל ביקור באתרי תיירות מפורסמים היסטוריים העוסקים ביהדות פולין, ובסוף המר שעבר על רובם בשואת יהודי אירופה. במסע המשלחות אנו נבקר בערים המפורסמות של פולין, וארשה וקראקוב, לצד אתרי מורשת פרובינציאליים ברחבי פולין, בצפונה ובדרומה.

וארשה וקראקוב, טיול ערים בפולין

בטיול זה נבקר באתרים מפורסמים העוסקים בשואת יהודי אירופה, ובהם כיכר האומשלג פלאץ, הכיכר הגדולה בפולין ממנה נשלחו היהודים למחנות הריכוז וההשמדה (וארשה), גשר הויסלה, האתר המקביל בעיר קראקוב, טירת הגראף פוטוצקי בלאנצוט הסמוכה לקראקוב, והטירה בוורשה המשמשת כיום כמקום משכנו של משרד התרבות בפולין. בנוסף, נבקר בגטו וארשה וברובע היהודי בקראקוב, נסקור שרידים של בתי כנסת ונביט על תיעודים מפורסמים של יהודי המקומות הללו שכבר אינם אתנו, איורים מפורסמים, תכריכים וכתבי יד תיעודיים.

יערות מוות ברחבי פולין

אנו ממליצים על ביקור בשני יערות מוות אכזריים ביותר, הראשון ממוקם בלודז', קיר הוקם לזכר היהודים שנורו. בסמוך אליו ניתן למצוא חלק מהבורות החפורים של אותם יהודים. בנוסף, יער לופוחובה הסמוך לטיקוצ'ין וטרבלינקה, שהוא יער גדול מאד בפולין ובו בוצע הטבח הגדול ביותר. ההרגשה ביער היא של שקט מוחלט, לא שומעים אפילו ציוץ ציפורים. הבורות ברובם נותרו פעורים, והתחושה היא שעומדים להיתקל בעצמוצ אדם בכל רגע נתון. במקום נחשפו לא מעט קברי אחים.

מחנות השמדה בפולין

הביקור המפורסם ביותר בתחום כרוך בהשתתפות בצעדת החיים שנערכת בתאריך יום השואה בישראל. הצעדה היא ממחנה אושוויץ למחנה בירקנאו. בנוסף, ניתן לבקר בטרבלינקה ולצפות בתיעודים על השמדת יהודי המחנה, וכן במחנה הריכוז ברגן בלזן ובמחנה ההשמדה מיידנאק. ביקורים אלו מכילים תיעוד רב של יהודים שנספו, ניתן למצוא פריטים כמו יומנים, איורים, ופריטי לבוש של הנספים.

מוציאים משלחות בקבוצות מגוונות

אנו מספקים חבילות מסע למשלחות לפולין כמו עובדים, וועדים, סטודנטים, קבוצות של אנשים פרטיים לא מאוגדים, קבוצות חברים ואפילו טיולי משפחות. ניתן להוציא טיול עבור קבוצות בכל הגדלים. אנו נקלוט את הזמנתכם ונטפל בה בהתאם לגודל המשלחת הצפוי לצאת למסעות.